EN

پیام‌های سلامتی

 

در بیماران دیابتی بخصوص دیابت نوع 2، فشار خون بالا بسیار شایع است چنان که بیش از نیمی از بیماران دیابتی نوع 2 به بیماری فشار خون بالا نیز مبتلا هستند.

۱۳۹۸/۱۰/۰۱

کتاب دیابت در زندگی روزمره

فشارخون بالا، کاملاً بی سر و صدا و همچون موریانه اعضاء اصلی بدن را نابود می کند.

۱۳۹۸/۰۵/۲۲

بیماری فشار خون بالا را به نام قاتل بی سر و صدا می شناسیم، چرا که کاملا بی سر و صدا و همچون موریانه اعضاء اصلی بدن را نابود می کند.

۱۳۹۸/۰۵/۰۵

کتاب دیابت و زندگی روزمره

فشارخون نیرویی است که خون به دیواره رگهای خونی واردمیکند. وجود فشار خون در بدن برای به گردش درآوردن خون در رگها، لازم و ضروری است و بدون آن نمیتوان زندگی کرد.

۱۳۹۸/۰۴/۱۰

کتاب دیابت در زندگی روزمره

هنگامی که قند موجود در خون وارد سلول ها نشود، انرژی مورد نیاز سلول ها تأمین نمی شود و ممکن است شخص، احساس خستگی و بیحالی کند.

۱۳۹۸/۰۴/۱۰

کتاب دیابت در زندگی روزمره

هیپوگلیسمی به کاهش غلظت قندخون به کمتر از 70 میلیگرم در دسیلیتر گفته میشود0 بیمارانی که تحت درمان با انسولین یا برخی قرص های خوراکی مانند گلی بنگلامید هستند ممکن است به این مشکل دچار شوند. اگر هیپوگلیسمی به موقع درمان نشود، ممکن است خطراتی از جمله اختلال حواس، تشنج و بیهوشی به وجود بیاورد. هنگامی که قند به مقدار بسیار کم به مغز برسد، انسان دچار اختلال حواس و سرانجام بیهوشی می شود. البته اگر هیپوگلیسمی به موقع درمان شود هیچ عارضه ای بر جای نخواهد گذاشت.

۱۳۹۸/۰۴/۰۵

کتاب دیابت در زندگی روزمره

انجام فعالیت های ورزشی منظم نقش اساسی در کنترل دیابت دارد. ورزش، پاسخ دهی سلو لهای بدن نسبت به انسولین را افزایش می دهد، در نتیجه غلظت قند خون کاهش می یابد. پیاده روی، در صورتی که حداقل 3 تا 4 بار در هفته و هربار به مدت 45 دقیقه انجام شود ورزشی مناسب برای شروع فعالیت بدنی است. می توانید به جای 30 دقیقه ورزش پیوسته، در طول روز 3 بار و هر بار 10 دقیقه ورزش کنید.

۱۳۹۸/۰۳/۲۰

کتاب دیابت در زندگی روزمره

از مصرف بیش از حد غذاهای شیرین پرهیز کنید. این مواد مانند نوشابه ها،کیک ها، بیسکویت های شیرین، شکلات، عسل و آب میو ه ها دارای مقادیر زیادی قندهای ساده هستند.

۱۳۹۸/۰۳/۱۸

کتاب دیابت در زندگی روزمره

ارتباط افزایش خطر پیشرفت دیابت نوع دواضافه وزن

۱۳۹۸/۰۲/۲۵